Aktualności

Porażka GKS-u Rzgów w XIII kolejce z Warta Pyzdry!

• autor: gksrzgow, 2016-11-19 16:46

Bez przełamania u siebie...

W meczu XIII kolejki A-Klasy rozegranym 19 listopada na Stadionie Gminnym w Rzgowie drużyna GKS-u Rzgów przegrała z Wartą Pyzdry 0:2!

GKS Rzgów – Warta Pyzdry 0:2 (0:1)

Drużyna GKS-u Rzgów wystąpiła w składzie: K. Zieliński, D. Legumina, M. Szambelan, J. Karmowski, M. Olszewski, T. Ostrowski, M. Woźniak, H. Chojnacki, M. Szwat, R. Bukiewicz, A. Olszewski, K. Sakowski, M. Czajka, P. Ziarniak, M. Mrówczyński, K. Sikorski, M. Grzegorski. Trener: P. Lewandowski

Do meczu z Wartą Pyzdry przystąpiliśmy po dwutygodniowej przerwie spowodowanej odwołanym meczem z Piastem Grodziec. Zawodnicy GKS-u mimo, że nie byli faworytem w tym spotkaniu, bardzo chcieli sprawić niespodziankę. Od początku meczu nasza drużyna rozgrywała dobre zawody. Piłkarze GKS-u częściej utrzymywali się przy piłce, jednak brakowało skuteczności w końcowej fazie akcji. Goście z Pyzdr nie pozostawali dłużni stwarzając sobie kilka sytuacji strzeleckich. Pierwsza część gry dość wyrównana z lekką przewagą naszych piłkarzy. Niestety to rywale pierwsi zdobyli bramkę. W 37 minucie przytomnie w naszym polu karnym zachował się napastnik Warty Łukasz Sieczkarek, który płaskim strzałem pokonał Kacpra Zielińskiego. GKS Rzgów mógł wyrównać stan meczu jeszcze przed przerwą, jednak strzał głową Rafała Bukiewicza okazał się zbyt słaby. Do przerwy wyniki 0-1. Po zmianie stron drużyna GKS-u nadal konsekwentnie próbowała pokonać defensywę Warty, jednak obrońcy gości spisywali się bezbłędnie. Warciarze próbowali swoich sił z kontrataków. Piłkarze GKS-u naciskali, jednak nadal ich skuteczność pozostawiała wiele „do życzenia”. Znakomitą sytuację na wyrównanie stanu rywalizacji miał Rafał Bukiewicz, jednak po jego znakomitym uderzeniu głową piłka minimalnie minęła słupek. GKS starał się atakować całym zespołem, co niestety zemściło się w doliczonym czasie gry, kiedy to w 92 minucie Igor Zieliński pięknym strzałem o poprzeczkę ustalił wynik spotkania. Ostatecznie przegrywamy ostatni tegoroczny mecz u siebie  0-2, jednak z przebiegu gry zasługiwaliśmy przynajmniej na remis. Niestety w kolejnym meczu nie zdobywamy bramki. Miejmy nadzieję, że w rundzie wiosennej naszym piłkarzom pójdzie o wiele lepiej i zdobędziemy kolejne punkty w walce o utrzymanie w rozgrywkach A-Klasy.