GKS Rzgów w Finale ROAD SHOW w Poznaniu!

• autor: orange, 2016-04-25 19:13

Już 28 kwietnia drużyna GKS-u Rzgów powalczy o triumf w turnieju!

Przeszło 150 zawodników rozwijających swoje sportowe talenty w Klubach Sportowych Orange, w czwartek 28 kwietnia, spotka się w poznańskiej hali POSiR (ul. Mariana Chwiałkowskiego 34). Aby dodatkowo zmotywować młodych sportowców, do stolicy Wielkopolski przyjadą ambasadorzy programu: Jerzy Dudek, Artur Siódmiak, Tomasz Jankowski i Marcin Urbaś. Road Show to kolejna odsłona programu, która uzupełnia zmagania klubowiczów na internetowej platformie o rywalizację bezpośrednią. Do końca roku zawody zostaną rozegrane w 8 miastach wojewódzkich.

W  gronie klubów, które w Poznaniu zawalczą o zwycięstwo w Road Show znalazł się Klub Sportowy Orange GKS Rzgów w składzie: Eryk Borowski, Patryk Borowski, Wiktor Duszyński, Remigiusz Graczyk, Bartosz Jaszczak, Paweł Koziarski, Eryk Kopaczewski, Norbert Korczewski, Miłosz Królikowski, Konrad Olejniczak, Dominik Marzol, Mateusz Nalewski, Karlitos Perliński, Aleksy Staniszewski. Sztab szkoleniowy: Przemysław Kopczyński, Robert Frąckowiak, Michał Rek.

Drużyna specjalizuje się w piłce nożnej. Młodzi piłkarze wywalczyli 15 miejsce w eliminacjach Pucharu Orange Polsce i okazali się najlepsi z województwa wielkopolskiego.

Uczestnicy Road Show w Poznaniu:

1. Grupa Virtus – Szlichtyngowa, woj. lubuskie
  2. GKS Jaraczewo – Jaraczewo, woj. wielkopolskie
  3. Inicjatywny KSO Siatkówka i Koszykówka dla wszystkich – Duszniki, woj. wielkopolskie
  4. Basket Suchy Las - Suchy Las, woj. wielkopolskie
  5. GKS Rzgów – Rzgów, woj. wielkopolskie
  6. KS Warta Rumin – Rumin, woj. wielkopolskie
  7. WUKS GROT – Grotniki, woj. łódzkie
  8. KS Piątka – Łódź, woj. łódzkie
  9. UKS Orlik Ujazd – Ujazd, woj. łódzkie
  10. ULKS Modliszki - Słomków Mokry/ Wróblew, woj. łódzkie
  11. UKS KAZIUK – Sławno, woj. łódzkie
  12. SKS Drużyna GG – Sulejów, woj. łódzkie

Harmonogram Road Show w Poznaniu:

Hala sportowa POSiR przy ulicy Mariana Chwiałkowskiego 34 w Poznaniu

10.00 - 10.15 - przyjazd drużyn, powitanie, losowanie grup

10.15 - 12.30 - I faza rozgrywek

12.30 - 13.30 - warsztaty trickboardowe.

13.30 - 14.00 - aktywności sportowe z udziałem ambasadorów KSO

14.00 - 15.40 - II faza rozgrywek

15.45 - ceremonia wręczenia pucharów, medali pamiątkowych i zakończenie turnieju

Badania pokazują, że regularnie uczestnicząc w zajęciach sportowych dzieci są nie tylko zdrowsze, ale także łatwiej radzą sobie ze stresem, szybciej nawiązują relacje z rówieśnikami oraz osiągają lepsze wyniki w nauce. Sport uczy dyscypliny, odwagi, wiary w siebie, hartuje ducha i rozwija wewnętrzną motywacje. Mimo to, z roku na rok obniża się sprawność fizyczna młodych Polaków[1]. Konieczna jest zatem zarówno promocja aktywności fizycznej, jak i ułatwienie dostępu do sprzętu, infrastruktury i wiedzy sportowej.

Dlatego Orange Polska stworzył program, w ramach którego przekazał sprzęt sportowy, a obecnie wspiera merytorycznie i dba o rozwój  100 klubów w całej Polsce, głównie w małych miejscowościach oraz na terenach wiejskich. Kluby Sportowe Orange rozwijają sportowe pasje w pięciu dyscyplinach: siatkówce, koszykówce, piłce nożnej, ręcznej i lekkoatletyce. Wsparcie merytoryczne programu zapewniają eksperci oraz ikony polskiego sportu: Milena Radecka, Jerzy Dudek, Artur Siódmiak, Tomasz Jankowski oraz Marcin Urbaś.

Road Show jest kolejną, po Pucharze Orange, okazją dla młodych sportowców do poznania zawodników z Klubów Sportowych Orange w okolicy, spotkania z ambasadorami programu oraz przeżycia bezpośredniej rywalizacji. Konkurencje zostały opracowane przez ekspertów Orange, w taki sposób, by niwelować różnice wiekowe dzieci i rozwinąć je poza dyscypliną, którą na co dzień trenują.

W sumie do końca listopada 2016 r. trenerzy, eksperci i ambasadorowie programu odwiedzą 8 miast wojewódzkich. W każdym z nich zmierzy się po kilkanaście zespołów z regionów.

Według Jerzego Dudka: młodzież potrzebuje bezpośrednich rozgrywek jak Puchar Orange czy Road Show. Uczestnicząc w Finale Pucharu zobaczyłem jak bardzo tego typu wydarzenia wpływają na motywację i zaangażowanie młodych sportowców. Podczas sportowej rywalizacji dzieci zostawiają całe swoje serce! Jestem przekonany, że takie inicjatywy uczą młodych samodyscypliny, konsekwencji w realizowaniu celów oraz  umiejętności uczciwej rywalizacji, które zaprocentują lepszym przygotowaniem do ich dorosłego życia.

Patronat honorowy nad programem objęli Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Sportu
i Turystyki.

Informacje na temat programu można znaleźć na www.klubysportoweorange.pl oraz pod numerem telefonu +48 510 555 666, dostępnym w dni robocze w godz. od 9.00 do 17.00. Można również napisać maila na adres info@klubysportoweorange.pl.

Kontakt dla mediów:

Wojciech Jabczyński

Rzecznik Orange Polska

biuro.prasowe@orange.com

[1] Władysław Pańczyk (2012), Aktywność rekreacyjno-turystyczna w świetle ponowoczesnych, zdrowotnych potrzeb społecznych, w: Kultura fizyczna i sport w zwierciadle nauk społecznych (red.) W. J. Cynarski, J. Kosiewicz, K. Obodyński