Aktualności

Wygrana GKS-u Rzgów w XIII kolejce z Sokołem II Kleczew!

• autor: gksrzgow, 2016-04-09 21:01

Pewne zwycięstwo z faworytem rozgrywek!

W meczu XIII kolejki A-Klasy rozegranym 9 kwietnia na Stadionie Gminnym w Rzgowie drużyna GKS-u Rzgów pokonała Sokół II Kleczew 4:1!

GKS Rzgów – Sokół II Kleczew 4:1 (2:0)

Bramki dla GKS-u Rzgów: Michał Szwat (1), Tomasz Ostrowski (1), Kamil Wrzaskowski (1), bramka samobójcza (1)

Drużyna GKS-u Rzgów wystąpiła w składzie: T. Świerczewski, M. Szambelan, D. Legumina, J. Karmowski, Ł. Sobczak, M. Szwat, S. Kubacki, M. Woźniak, T. Ostrowski, K. Juśkiewicz, R. Galant, K. Wrzaskowski, R. Bukiewicz, M. Adamski, H. Chojnacki, M. Olszewski, K. Sakowski, A. Grzechowski. Trener: P. Lewandowski

Po pechowej przegranej z Orłami Huta Łukomska zmierzyliśmy się z wiceliderem A-Klasy – Sokołem II Kleczew. Do tego spotkania przystąpiliśmy w optymalnym składzie, w nieco eksperymentalnym ustawieniu. Mecz rozpoczął się dla nas znakomicie bo już w 2 minucie gry znakomite podanie Mateusza Woźniaka wykorzystał Michał Szwat pokonując bramkarza rywali. Nasi zawodnicy od początku spotkania przeważali w tym spotkaniu. Piłkarze GKS-u Rzgów stwarzali sobie groźne sytuacje strzeleckie, jednak nie potrafili pokonać bramkarza Sokoła. W 25 minucie powiększyliśmy prowadzenie, po znakomicie uderzonym rzucie wolnym przez Kamila Juśkiewicza obrońca rywali musnął piłkę głową, która wpadła do bramki rozpaczliwie interweniującego Gorgolewskiego. Druga bramka podrażniła drużynę z Kleczewa, która zaczęła stwarzać sobie groźne sytuacje. Jednak nasza defensywa spisywała się bez zarzutów. Do przerwy wynik 2-0. Po zmianie stron mecz bardzo się zaostrzył. Sędzia główny co chwila przerywał grę po faulach zarówno z jednej jak i drugiej strony. Nasza drużyna grała konsekwentnie próbując powiększyć prowadzenie. W 57 minucie ambitna walka naszego zespołu opłaciła się. Tomasz Ostrowski przytomnie zachował się w polu karnym rywali zdobywając trzecią bramkę dla GKS-u. Niestety dwie minuty później moment dekoncentracji w defensywie wykorzystał napastnik Sokoła i zrobiło się 3-1. Stracona bramka nie podłamała naszego zespołu, wręcz przeciwnie – podziałała jeszcze bardziej mobilizująco. Na placu gry pojawili się w międzyczasie zmiennicy, którzy także zanotowali bardzo udany występ. Znakomite sytuacje zdobycie bramek mieli Rafał Galant i Kamil Wrzaskowski, jednak trafiali albo w słupek albo w bramkarza. Zawodnicy Sokoła próbowali zmienić niekorzystny rezultat, jednak znakomicie w bramce spisywał się Tomasz Świerczewski. Ostatecznie w doliczonym czasie gry drużynę Sokoła dobił Kamil Wrzaskowski, który brawurowym wejściem wykorzystał podanie Janusza Karmowskiego. Mecz zakończył się naszym zwycięstwem 4-1, które jest jak dotąd naszą najwyższą wygraną w historii występów w A-Klasie. Na pochwałę zasługuje cały zespół GKS-u, który pokazał niezwykłą waleczność i ambicję. Miejmy nadzieję, że piłkarze GKS-u Rzgów pokrzepieni udanym meczem w kolejnym wyjazdowym spotkaniu XIV kolejki A-Klasy z Victorią II Września także wniosą się na wyżyny swoich umiejętności i osiągną korzystny rezultat. Mecz odbędzie się w niedzielę 17 kwietnia o godz. 17.00 na Stadionie Miejskim we Wrześni. Serdecznie zapraszamy do kibicowania naszej drużynie!