Aktualności

Awans GKS-u Rzgów do III Rundy Pucharu Polski OZPN!

• autor: gksrzgow, 2015-09-02 22:05

W Miłosławiu horror w rzutach karnych i awans do III Rundy Pucharu Polski!

W meczu II Rundy Pucharu Polski OZPN rozegranym 2 września na Stadionie Miejskim w Miłosławiu drużyna GKS-u Rzgów pokonała drużynę Orlika Miłosław po rzutach karnych 5:4! W regulaminowym czasie gry padł remis 0:0.

Orlik Miłosław – GKS Rzgów 0:0 k. 4:5

Drużyna GKS-u Rzgów wystąpiła w składzie: T. Świerczewski, P. Ziarniak, M. Szambelan, D. Legumina, D. Janicki, K. Wrzaskowski, M. Szwat, T. Ostrowski, S. Kubacki, M. Woźniak, R. Szemfeld, M. Adamski, H. Chojnacki, D. Kubasik, M. Graczyk, K. Sakowski, A. Grzechowski, D. Małolepszy. Trener: P. Lewandowski

Mecz II Rundy Pucharu Polski OZPN rozgrywaliśmy pierwszy raz w historii na wyjeździe. Naszym przeciwnikiem była doświadczona drużyna A-Klasowa – Orlik Miłosław. Zawodnicy GKS-u przystąpili do meczu niezwykle skoncentrowani, od początku staraliśmy się narzucić własny styl gry, jednak rywale nie pozwalali nam na wiele. W 10 minucie bardzo groźną akcję przeprowadzili napastnicy Orlika i tylko przytomność Mateusza Szambelana wybijającego piłkę niemal z linii bramkowej, uratowała nasz zespół od utraty bramki. Później do głosu starali się dojść nasi napastnicy, jednak dwie znakomite sytuację zmarnował Rafał Szemfeld. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem bezbramkowym. Po przerwie rywale z Miłosławia ruszyli jeszcze groźniej na naszą bramkę. Drużyna Orlika w optymalnym składzie rozgrywała dużo lepsze zawody niż podczas meczu ligowego w Rychwale, gdzie uległa Zjednoczonym aż 1:6. Widać było, że zależało im bardzo na końcowym sukcesie w tym meczu. Jednak bardzo dobrze spisywała się nasza defensywa. Gra naszego zespołu opierała się na kontratakach, jednak nie mogliśmy znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza Orlika. Mecz w regulaminowym czasie zakończył się wynikiem 0:0. Następnie Sędzia Główny zarządził konkurs rzutów karnych, w którym nasi zawodnicy bezbłędnie wykonali pięć „11-stek”. Bohaterem meczu został Tomasz Świerczewski, który obronił rzut karny, a do III Rundy Pucharu Polski pewnym strzałem wprowadził nas Mateusz Graczyk. Wygrywamy w rzutach karnych 5:4!!!! Tym samym drugi rok z rzędu awansujemy do III Rundy Pucharu Polski OZPN! Co jest największym sukcesem w krótkiej, bo dwuletniej historii klubu. Od III Rundy do gry w Pucharze Polski włączają się drużyny IV-ligowe, więc poprzeczka zostanie zawieszona jeszcze wyżej. Jednak nie poddajemy się i czekamy cierpliwie na kolejnego rywala w rozgrywkach!