Aktualności

Porażka GKS-u Rzgów w wyjazdowym sparingu z CKS-em Zbiersk!

• autor: gksrzgow, 2015-08-15 17:11

"Gorące" widowisko w Zbiersku !

W kolejnym meczu sparingowym rozegranym 15 sierpnia na Stadionie w Zbiersku drużyna GKS-u Rzgów (A-Klasa Konin) przegrała z CKS-em Zbiersk (A-Klasa Kalisz) 0:1!

CKS Zbiersk - GKS Rzgów 1:0 (1:0)

Drużyna GKS-u Rzgów wystąpiła w składzie: B. Gałecki, T. Świerczewski, P. Ziarniak, M. Szambelan, D. Legumina, Sz. Fabisiak, A. Grzechowski, T. Grzechowski,  K. Wrzaskowski, R. Szemfeld, M. Szwat, T. Ostrowski, S. Kubacki, M. Woźniak, H. Chojnacki, D. Małolepszy, J. Dopierała, P. Rosołek, K. Sakowski. Trener: P. Lewandowski

Mecz rozgrywany był w nieprawdopodobnym upale, co bardzo utrudniało grę obu ekipom. Od początku spotkania drużyna CKS-u Zbiersk próbowała narzucić swoje warunki, jednak nasza defensywa spisywała się bez zarzutów. Napór drużyny ze Zbierska trwał przez pierwszych 15 minut, potem gra już się wyrównała. Nasi zawodnicy zaczęli poczynać sobie coraz lepiej stwarzając kilka groźnych sytuacji. Zawodnicy CKS-u grali niezwykle twardo, mnożyły się faule, jednak nasi piłkarze również nie ustępowali walecznością m.in. za sprawą Kamila Wrzaskowskiego, któremu rywal rozerwał koszulkę po jednej z brawurowych akcji. CKS grał bardzo ostro, w polu karnym faulowany był Przemek Rosołek, jednak sędzia główny faulu nie widział. Następnie kilka minut później zdobyliśmy bramkę jednak sędzia odgwizdał kontrowersyjny spalony. Te dwie sytuacje niestety zemściły się na nas i w 38 minucie po nieporozumieniu w naszej defensywie zawodnik CKS-u strzałem głową pokonał Bartka Gałeckiego. W drugiej części było widać w obu drużynach ogromne zmęczenie spowodowane upałem, co chwila trzeba było przerywać grę na uzupełnienie płynów. Między słupkami naszej bramki pojawił się Tomasz Świerczewski, który kilkoma pewnymi interwencjami uratował nasz zespół od utraty bramki. Gra jeszcze bardziej się zaostrzyła, po jednym z fauli Mateusz Szambelan doznał kontuzji barku i musiał opuścić plac gry. Gracze Zbierska oddali pole gry, co stwarzało nam więcej możliwości, jednak nie potrafiliśmy wykorzystać swoich szans m.in. przy strzałach Huberta Chojnackiego czy Rafała Szemfelda. Ostatecznie po niezłej grze przegrywamy minimalnie na trudnym terenie 0-1, jednak na pozytyw można zaliczyć niezwykłą waleczność naszych zawodników z doświadczoną i twardo grającą drużyną CKS-u Zbiersk. Następny mecz rozgrywamy już w środę 19 sierpnia o godz. 17.30 w I Rundzie Pucharu Polski OZPN, a naszym przeciwnikiem będzie występująca w Klasie Okręgowej solidna ekipa ZKS-u Zagórów. Serdecznie zapraszamy na mecz!