Aktualności

Wygrana GKS-u Rzgów w XX Kolejce z Fanclubem Dąbroszyn!

• autor: gksrzgow, 2015-06-14 10:07

GKS Rzgów Mistrzem B-Klasy 2014/15 !!!

W meczu XX kolejki rozgrywek B- Klasy w sezonie 2014/15 rozegranym 13 czerwca na Stadionie w Dąbroszynie drużyna GKS Rzgów pokonała Fanclub Dąbroszyn 5:1!

Fanclub Dąbroszyn – GKS Rzgów 1:5 (0:4)

Bramki dla GKS-u Rzgów: Tomasz Ostrowski (2), Mateusz Woźniak (2), Tomasz Grzechowski (1)

Drużyna GKS-u Rzgów wystąpiła w składzie: R. Osajda, P. Kieliszkowski, M. Szambelan, D. Janicki, D. Legumina, Ł. Sobczak, W. Dryjer, A. Grzechowski, T. Grzechowski, M. Szwat, T. Ostrowski, M. Woźniak, P. Ziarniak, M. Graczyk, S. Kubacki, M. Mrówczyński, Sz. Fabisiak, R. Szemfeld, D. Małolepszy, Trener: P. Lewandowski

O ile w spotkaniu z GKS-em Osiek Mały skuteczność Gieksy była tragiczna (zamiast wygrać dwucyfrowo, zwyciężyliśmy 2-1, w dodatku tracąc bramkę po trafieniu samobójczym), o tyle w spotkaniu na szczycie B-klasy rzgowianie mieli 5 stuprocentowych okazji bramkowych - i każdą z nich wykorzystali. Tym sposobem GKS Rzgów został Mistrzem B-klasy Okręgu Konińskiego.

Rzgowianie od początku spotkania narzucili swoje tempo gry, szukając okazji bramkowych już od początku spotkania. Taka postawa szybko została nagrodzona. W 5. minucie na prawym skrzydle Michał Szwat zgrabnie minął obrońcę gości, dośrodkował piłkę w pole karne, a Mateusz Woźniak strzałem z pierwszej piłki pokonał bramkarza gospodarzy. Było 0-1, jednak wynik ten zmienił się już trzy minuty później. Dalekie zagranie za plecy obrońców Sebastiana Kubackiego, do piłki - która wydawała się być stracona - dobiegł Woźniak, uprzedzając bramkarza Fanclubu. Ten będąc w pełnym biegu faulował Naszego gracza, a sędzia bez wahania podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Tomasz Ostrowski, który nie zwykł się mylić z 11. metra. Prowadziliśmy 2-0. Dąbroszynianie byli wyraźnie zaskoczeni takim przebiegiem spotkania, tym bardziej że Gieksa nie zwalniała tempa. Bramkę na 0-3 można uznać za bramkę sezonu. W środku pola Kubacki dostał podanie od Ostrowskiego i zagrał długą piłkę na prawe skrzydło. Tam Szwat w pełnym biegu dośrodkował z pierwszej piłki w pole karne, gdzie po raz kolejny znalazł się Woźniak, który mocnym uderzeniem głową pokonał bramkarza gospodarzy. Upał dawał się we znaki graczom obydwu drużyn, jednak Gieksa wciąż dominowała na boisku. W 35. minucie spotkania stało się jasne, że dziś zwycięzca może być tylko jeden. Kubacki oddał soczysty strzał na bramkę gospodarzy, piękną interwencją popisał się Dariusz Sawicki, jednak Tomasz Grzechowski z najbliższej odległości dobił piłkę do pustej bramki. Na przerwę schodziliśmy z czterobramkową zaliczką.

Druga połowa była już wyrównana. W drużynie Gieksy doszło do kilku zmian - boisko opuścił m. in. Mateusz Woźniak, który z pewnością był najlepszym graczem tego spotkania. Rzgowianie szanowali piłkę oraz korzystny wynik - wolno konstruowali akcje, wymieniając dużo podań między sobą. Drużyna Fanclubu stawiała zacięty opór, jednak nie potrafiła sobie stworzyć stuprocentowej okazji bramkowej. Tymczasem w 70. minucie GKS Rzgów zdobył piątą bramkę. W pole karne z rzutu wolnego dośrodkował Adam Grzechowski, bramkarz Fanclubu źle obliczył lotu piłki, co wykorzystał Tomasz Ostrowski, który skierował piłkę do pustej bramki. Gracze Fanclubu szukali honorowego trafienia. Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się wynikiem 0-5, Fanclub zdobył honorową bramkę. Nieporozumienie w bloku defensywnym Gieksy wykorzystał Mateusz Borowski, który zdobył gola strzałem z najbliższej odległości. W tym momencie sędzia zakończył spotkanie.

Pewne zwycięstwo GKS-u Rzgów przypieczętowało udany sezon. JESTEŚMY MISTRZAMI KONIŃSKIEJ B-KLASY SEZONU 2014/2015.