Aktualności

Porażka GKS-u Rzgów w sparingu z Piastem Grodziec!

• autor: gksrzgow, 2015-05-16 20:00

Mecz z cyklu "Lekcja pokory"...

W meczu sparingowym rozegranym 16 maja na Stadionie Gminnym w Rzgowie drużyna GKS-u Rzgów przegrała z Piastem Grodziec 0:2 !

GKS Rzgów – Piast Grodziec 0:2 (0:1)

Drużyna GKS-u Rzgów wystąpiła w składzie: P. Kieliszkowski, D. Legumina, D. Janicki, Sz. Fabisiak, M. Szambelan, P. Ziarniak, S. Kubacki, T. Ostrowski,  M. Szwat, T. Grzechowski,  A. Grzechowski, M. Mrówczyński, D. Małolepszy, A. Pieniecki, A. Karmowski, M. Mrówczyński. Trener: P. Lewandowski.

W XVI kolejce konińskiej B-klasy GKS Rzgów pauzował. Jednakże dla podopiecznych Piotra Lewandowskiego nie był  to czas stracony. Gracze GKS-u Rzgów rozegrali w miniony weekend sparing z Piastem Grodziec - nowopowstałą drużyną, która w przyszłym sezonie przystąpi do rozgrywek ligowych B-klasy. Piłkarze Gieksy okazali się nazbyt gościnni - zagrali słabo, a mecz wygrali goście 2-0.

Pierwsze pół godziny gry można uznać za wyrównane, choć bliscy prowadzenia byli gracze Piasta - w 20. minucie groźnie uderzał Kamil Rosiak, jednak strzał obronił Przemysław Kieliszkowski. Do dobitki z bliskiej odległości doszedł Łukasz Wysocki jednak bramkarz GKS-u fantastyczną interwencją uratował gospodarzy przed utratą bramki. Kilka minut później musiał jednak skapitulować - świetna akcja na skrzydle gości zakończona dośrodkowaniem Łukasza Wysockiego. Piłkę na długim słupku zamknął Arkadiusz Czapczyk i Piast zdobył swoją pierwszą bramkę w historii klubu. Rzgowianie dążyli do wyrównania, jednak ich ataki w pierwszej połowie były bezskuteczne.

Podobnie było w drugiej połowie. Bliscy strzelenia drugiej bramki byli goście, jednak znów na posterunku był Kieliszkowski. Dobrze w środku pola radził sobie gracz gości - Kamil Rosiak. Po indywidualnej akcji znalazł się w polu karnym, gdzie został sfaulowany przez Szymona Fabisiaka. Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Konrad Kałużny. Goście prowadzili już 2-0. Po tej bramce obraz gry wyrównał się do tego stopnia, że żadnej z okazji bramkowej nie można uznać za stuprocentową. Piast wygrał 2-0 a graczom Gieksy pozostaje na pocieszenie fakt, iż 90. minut "w nogach" pozwoliło utrzymać rytm meczowy.

Za tydzień GKS Rzgów zagra na wyjeździe z GKS-em Osiek Mały. Serdecznie zapraszamy!