I Zebranie Gminnej Rady Sportu

• autor: gksrzgow, 2015-02-16 21:06

Zaplanowaliśmy bieżący rok sportowy!

Dnia 16 lutego br. w Urzędzie Gminy w Rzgowie odbyło się I zebranie powołanej przez Wójta Gminy Rzgów Grzegorza Matuszaka Gminnej Rady Sportu. W spotkaniu wzięli udział: Wójt Gminy Rzgów Grzegorz Matuszak oraz przedstawiciele poszczególnych klubów sportowych działających na terenie gminy Rzgów : LZS Orzeł Osiecza, UKS Orlik Osiecza – Michał Rek,  GKS Rzgów - Robert Frąckowiak, UKS „Rzgów” Gimnazjum Rzgów – Stanisław Górka, Koło Wędkarskie nr 34 w Rzgowie – Tadeusz Okrój, KS Sokół Rzgów – Tadeusz Waleriańczyk.

Głównym tematem zebrania był wybór Zarządu Gminnej Rady Sportu. Na Przewodniczącego jednogłośnie wybrano Roberta Frąckowiaka, Wiceprzewodniczącym został Michał Rek, natomiast Sekretarzem Gminnej Rady Sportu mianowano Stanisława Górkę.

Członkowie Gminnej Rady Sportu zaopiniowali oraz zatwierdzili kalendarz imprez sportowych na rok 2015. Nasz klub sportowy zorganizował w tym roku Turniej Halowy Juniorów Młodszych oraz Seniorów o Puchar Wójta Gminy Rzgów. W marcu planujemy organizację III Międzygminnego Turnieju Halowego Oldboyów. Ponadto uczestnicy zebrania dyskutowali o możliwościach pozyskania środków finansowych na sport z budżetu gminy oraz źródeł zewnętrznych. Wójt Gminy Rzgów zapewnił o dalszym wsparciu Gminnego Klubu Sportowego. Członkowie GRS ponowili wniosek dotyczący zweryfikowania regulaminu wynajmu obiektów sportowych.