Aktualności

Wygrana GKS-u Rzgów w VII Kolejce z GKS-em Osiek Mały!

• autor: gksrzgow, 2014-10-19 18:25

Wymęczone zwycięstwo...

W meczu siódmej kolejki B-Klasy w sezonie 2014/15 rozegranym 19 października na Stadionie Gminnym w Rzgowie drużyna GKS-u Rzgów pokonała drużynę GKS-u Osiek Mały 1:0 !

GKS Rzgów – GKS Osiek Mały 1:0 (0:0)
Bramka dla GKS-u Rzgów : Miłosz Mrówczyński (1)

Drużyna GKS Rzgów wystąpiła w składzie: R. Osajda, D. Janicki, P. Ziarniak, Ł. Sobczak, M. Szambelan, D. Legumina, Sz. Fabisiak, M. Szwat, M. Adamski, M. Mrówczyński, D. Jasiński, H. Chojnacki, M. Woźniak, A. Grzechowski, A. Karmowski, A. Pieniecki . Trener: P. Lewandowski.

W niedzielnym spotkaniu konińskiej B-klasy mierzyły się drużyny GKSu Rzgów oraz GKSu Osiek Mały. Obydwie drużyny spotkały się już raz w tym sezonie, w Osieku Rzgowianie wygrali 4-2.

Spotkanie rozpoczęło się od ataków gospodarzy. Już w 5. minucie sam na sam z bramkarzem Osieka znalazł się Chojnacki, jednak jego strzał lobem minimalnie minął bramkę gości. Rzgowianie nie przestawali atakować, jednak skuteczność formacji ofensywnej pozostawiała sporo do życzenia. Piłkarze Osieka groźnie kontrowali. Jeden strzał z głębi pola wylądował na poprzeczce, następny sprawił sporo problemów Osajdzie.

Jednak najlepsze okazje do zdobycia bramki obydwie drużyny zmarnowały tuż przed przerwą.

Najpierw sam na sam z bramkarzem Osieka znalazł się Jasiński, minął go, lecz za daleko wypuścił sobie piłkę. Ratując piłkę przed wyjściem na aut bramkowy ponownie zgrabnie minął golkipera gości. Jednak strzał po ziemi wylądował obok bramki osieckiego GKSu. Z kolei goście mieli kolejny rzut wolny z narożnika pola karnego. O ile wcześniejsze na przedpolu przechwytywał Osajda, o tyle tym razem minął się z piłką. Jednak strzał głową gracza gości dosłownie o centymetry minął bramkę gospodarzy.

Do przerwy 0-0.

W drugiej połowie gra nie była już tak wyrównana. Wyraźną przewagę mieli Rzgowianie, jednak ich skuteczność była wręcz żenująca. Goście swojej bramki szukali jedynie długimi podaniami za plecy naszych obrońców. Jednak bardzo czujni Sobczak i Legumina strącali lecącą piłkę głową do bramkarza.

Im bliżej końca, tym większa była przewaga miejscowych. Jednak piłka do bramki wpaść nie chciała - na szczęście - aż do 81. minuty. Wtedy to prawą stroną pomknął Jasiński, wyłożył piłkę na piąty metr, a akcję wykończył Miłosz Mrówczyński. Kamień z serca spadł zapewne niejednemu sympatykowi GKSu Rzgów.

Do 90. minuty gospodarze mądrze bronili wyniku, utrzymując się przy piłce i wymieniając sporo podań. Jednak w doliczonym czasie gry dwukrotnie bliscy wyrównania byli gracze gości. Najpierw po dośrodkowaniu z rzutu wolnego strzał głową na rzut rożny sparował Osajda. Chwilę później zagranie z głębi pola na wychodzącego napastnika efektowanym szczupakiem przeciął Sobczak, co było z pewnością najbardziej kluczową interwencją meczu.

Chwilę później Sędzia Główny zakończył mecz. Skromne zwycięstwo gospodarzy utrzymało ich na drugim miejscu w tabeli.

W kolejnym spotkaniu podejmiemy na wyjeździe LZS Karszew, który w równoległym spotkaniu przegrał na wyjeździe z Fanclubem Dąbroszyn 1-7.

Autor: Rafał Osajda

Kopiowanie, przedruk tekstów zamieszczonych na łamach serwisu oraz ich udostępnianie w mediach elektronicznych jak również w innej formie jest możliwe wyłącznie za pisemną zgodą właściciela serwisu.