Aktualności

Wygrana GKS-u Rzgów w IV Kolejce B-Klasy z Mirkiem Adamów!

• autor: gksrzgow, 2014-09-28 22:10

Mecz do jednej bramki...

W meczu czwartej kolejki B-Klasy w sezonie 2014/15 rozegranym 28 września na Stadionie Gminnym w Rzgowie drużyna GKS-u Rzgów pokonała drużynę Mirek Adamów 10:0 !

GKS Rzgów – Mirek Adamów 10:0 (6:0)
Bramki dla GKS-u Rzgów : Dawid Jasiński (2), Mateusz Adamski (2), Jakub Dopierała (2), Kamil Wrzaskowski (1), Michał Szwat (1), Adam Grzechowski (1) oraz bramka samobójcza (1).

Drużyna GKS Rzgów wystąpiła w składzie: P. Kieliszkowski, D. Janicki, P. Ziarniak, Ł. Sobczak, M. Woźniak, A. Grzechowski, D. Legumina, M. Szwat, K. Wrzaskowski, S. Kubacki, M. Adamski, M. Mrówczyński, J. Dopierała, D. Jasiński, T. Grzechowski, R. Osajda, M. Mrówczyński, H. Chojnacki. Trener: P. Lewandowski.

Od pierwszej minuty zawodnicy GKS-u mieli wyraźną przewagę. Jednak w ciągu pierwszego kwadransa gry zmarnowali aż trzy stuprocentowe sytuacje strzeleckie. Na pierwszego gola przyszło czekać do 20. minuty, kiedy to Dopierała wypuścił sam na sam Wrzaskowskiego, a ten mocnym strzałem pod poprzeczkę otworzył worek z bramkami.

Niespełna 5 minut później było 2-0. Po indywidualnej akcji na prawym skrzydle Woźniak dograł płasko do wchodzącego Jasińskiego, a ten pewnym strzałem dał gospodarzom drugą bramkę. Chwilę później było 3-0. Interweniując przy strzale Jasińskiego, bramkarz Mirka nabił obrońcę swego zespołu, a piłka wpadła do bramki. W 32. minucie przewaga gospodarzy wzrosła do czterech bramek. Jasiński ładnym podaniem obsłużył Adamskiego, który pewnym strzałem pokonał bramkarza gości. Akcje Mirka były właściwie indywidualnymi szarżami, które kończyły się najpóźniej w rękawicach Kieliszkowskiego. Nim wybiła 40. minuta - przypomniał o sobie Dopierała, który po indywidualnej akcji zdobył bramkę na 5-0. 3 minuty później mieliśmy rzut karny, jednak Wrzaskowski uderzył w sam środek bramki.

Ozdobą spotkania była bramka Michała Szwata z 45. minuty. Po indywidualnej akcji na lewym skrzydle zbiegł z piłką do narożnika pola karnego i oddał strzał po długim rogu. Ładnie podkręcona piłka odbiła się od słupka niemal w samym okienku bramki, po czym zatrzepotała w siatce.

Do przerwy w Rzgowie było 6-0 dla GieKSy.

W pierwszym kwadransie drugiej połowy gospodarze nie odpuszczali obronie drużyny z Adamowa. W 52. minucie piłkę za plecy obrońców dostał Jasiński, jednak w sytuacji sam na sam zachował się bardzo koleżeńsko - podał do Adamskiego, który skierował piłkę do pustej bramki. Kilka minut później Dopierała dostrzegł wychodzącego Jasińskiego, który bez namysłu uderzył na bramkę gości, co dało gospodarzom ósmą bramkę w meczu.

Okres gry Rzgowian między 60. a 80. minutą najtrafniej określają słowa trenera - Piotra Lewandowskiego: "Chłopaki chcą mnie wykończyć psychicznie!". Kompletny chaos wdarł się w szeregi GieKSy, a gracze Mirka coraz śmielej zaczęli sobie poczynać na Naszej połowie. Jednak skuteczny w bramce był Kieliszkowski.

W końcu okres fatalnej gry przełamał w 80. minucie po indywidualnej akcji i kąśliwym strzale Dopierała. Mieliśmy 9-0 i apetyt na dziesiątą bramkę był wręcz wilczy. Przewaga gospodarzy była ogromna, sytuacji strzeleckich nie brakowało, jednak piłka po raz dziesiąty do bramki wpaść nie chciała... do 88. minuty, kiedy to Dopierała podał w pole karne do Adama Grzechowskiego, a ten mocnym strzałem pod poprzeczkę ustalił wynik spotkania.

Okazałe zwycięstwo graczy GKSu, którego świadkiem była ponad setka kibiców z terenu gminy Rzgów. Dzięki wygranej 10-0 gospodarze wskoczyli na fotel lidera konińskiej B-klasy, jednak tuż za plecami jest Fanclub Dąbroszyn. Dąbroszynianie w 3 spotkaniach również zgromadzili komplet punktów, ale mają gorszy bilans bramkowy.

Już za tydzień "spotkanie na szczycie" konińskiej B-klasy. W niedzielę o godzinie 16.00 GKS Rzgów zagra na wyjeździe z Fanclubem Dąbroszyn. Dystans między obydwiema miejscowościami wynosi zaledwie 10km, zatem liczymy na obecność Naszych kibiców w Dąbroszynie. Miejmy nadzieję, że będą Naszym dwunastym zawodnikiem, a po końcowym gwizdku sędziego nadal będziemy na pozycji lidera.

Autor : Rafał Osajda

Kopiowanie, przedruk tekstów zamieszczonych na łamach serwisu oraz ich udostępnianie w mediach elektronicznych jak również w innej formie jest możliwe wyłącznie za pisemną zgodą właściciela serwisu.