Aktualności

Remis w sparingu z Wartą Pyzdry

• autor: gksrzgow, 2014-08-15 21:33

Mecz walki na trudnym terenie...

W kolejnym meczu sparingowym rozegranym 15 sierpnia na Stadionie w Pyzdrach drużyna GKS Rzgów (B-Klasa) zremisowała z drużyną Warta Pyzdry (A-Klasa) 2:2. Mecz rozegrano w systemie 3x30minut.

Bramki dla GKS-u : Miłosz Mrówczyński (1), Adam Grzechowski (1)

Drużyna GKS Rzgów wystąpiła w składzie: T. Świerczewski, M. Szambelan, D. Legumina, P. Ziarniak, D. Janicki, Ł. Wojciechowski, A. Grzechowski, Ł. Sobczak, G. Karmowski, H. Chojnacki, J. Dopierała. M. Mrówczyński, K. Szambelan, K. Wrzaskowski, Sz. Fabisiak, M.Szwat, A. Pieniecki oraz testowany zawodnik. Trener: P. Lewandowski.

Mecz rozpoczął się od naporu drużyny Warty. Przez pierwszych kilkanaście minut to zawodnicy Pyzdr dyktowali warunki gry, jednak nie potrafili udokumentować swej przewagi bramką. Gospodarze przewyższali nas szybkością i zwinnością. Nasi zawodnicy umiejętnie się bronili, wyprowadzając kontry. Znakomitą szansę miał Michał Szwat, kiedy w sytuacji sam na sam minął bramkarza rywali trafiając w słupek. Niestety ciągłe ataki gospodarzy przyniosły efekt, kiedy to po szybkiej kontrze wyszli na prowadzenie po pięknym strzale zza pola karnego. Naszej drużyny ta sytuacja nie podłamała, konsekwentnie budowaliśmy swoje akcje, stwarzając coraz to większe zagrożenie pod bramką rywali. Po dośrodkowaniu Huberta Chojnackiego w sobie tylko znany sposób muśnięciem buta bramkarza rywali pokonał Miłosz Mrówczyński. Kilkanaście minut później objęliśmy prowadzenie, kiedy to Adam Grzechowski umiejętnie zachował się w polu karnym, pokonując silnym płaskim strzałem bramkarza rywali. Od tego momentu gra obu zespołów stała się jeszcze bardziej agresywna, mnożyły się faule. Obie drużyny oddawały bardzo groźne strzały trafiając dwukrotnie w poprzeczkę. Niestety na 5 minut przed końcem spotkania gospodarze doprowadzili do remisu, strzelając bramkę głową. Do końca spotkania wynik już się nie zmienił i remis na trudnym terenie stał się faktem. Należy wyróżnić cały zespół GKS-u Rzgów za ambitną walkę z mocnym rywalem z wyższej ligi. Podziękowania należą się także kibicom GKS-u, którzy bardzo aktywnie dopingowali nasz zespół podczas tego sparingu. Teraz naszych zawodników czeka arcytrudny sprawdzian, już w środę 20 sierpnia o godz. 17.30 rozegramy mecz II Rundy Pucharu Polski z Polonią Golina, która występuje w Klasie Okręgowej. Zapowiada się ciekawy mecz, na który serdecznie zapraszamy!