Zwycięstwo GKS-u Rzgów w I fazie Pucharu Polski z Wartą...

• autor: gksrzgow, 2014-08-10 20:27
Zwycięstwo GKS-u Rzgów w I fazie Pucharu Polski z Wartą Rumin!

Po horrorze w konkursie rzutów karnych historyczny awans !!!

W meczu pierwszej fazy Pucharu Polski OZPN 2014/15 rozegranym 10 sierpnia na Stadionie Gminnym w Rzgowie drużyna GKS Rzgów (B-Klasa) pokonała Wartę Rumin (A-Klasa) w rzutach karnych 2:1. W regulaminowym czasie gry padł remis 1:1

GKS Rzgów – Warta Rumin 1:1 k. 2:1

Bramka dla GKS-u: Adam Grzechowski (1)

Drużyna GKS Rzgów wystąpiła w składzie: P. Kieliszkowski, T. Świerczewski, D. Janicki, M. Szambelan, P. Ziarniak, Ł. Sobczak, Ł. Wojciechowski, G. Karmowski, Sz. Fabisiak, M. Woźniak, A. Grzechowski, S. Kubacki, D. Legumina, M. Szwat, K. Szambelan, Z. Chojnacki, A. Pieniecki, M. Mrówczyński. Trener: P. Lewandowski.

Mecz rozpoczął się od minuty ciszy, podczas której uczczono pamięć tragicznie zmarłej koleżanki naszych zawodników. Zawodnicy przystąpili do tego spotkania osłabieni brakiem podstawowych napastników Jakuba Dopierały i Dawida Jasińskiego. W ich miejsce trener wystawił Michała Szwata i Miłosza Mrówczyńskiego, którzy mimo młodego wieku dość dobrze zaprezentowali swe umiejętności. Mecz był niezwykle wyrównany, obie drużyny stwarzały sobie sytuacje strzeleckie, jednak bramkarze wychodzili obronną ręką. Pierwsza połowa bezbramkowa, jednak licznie zgromadzeni kibice nie mogli narzekać na brak emocji. Widać było, że obu ekipom mocno zależy na zwycięstwie, czego efektem było wiele fauli. W drugiej części gry GKS Rzgów nadal konsekwentnie rozgrywał swoje akcje, jednak to gracze z Rumina pierwsi wyszli na prowadzenie po potężnym strzale zza pola karnego. Po straconej bramce nasz zespół nie załamał się, a trener wprowadził do gry Adama Grzechowskiego. Jak się później okazało był to „strzał w dziesiątkę”. Na 10 minut przed końcem to właśnie  Adam Grzechowski potężnym strzałem w dolny róg zza pola karnego pokonał bramkarza rywali doprowadzając do wyrównania. Końcówka meczu należała do zawodników Warty, jednak nasza defensywa spisywała się bez zarzutów. Mecz kończy się remisem 1:1. Regulamin tej fazy Pucharu Polski OZPN głosi, że w przypadku remisu od razu odbywa się konkurs rzutów karnych. Ostatecznie po niezwykle emocjonującym konkursie rzutów karnych nasz zespół zwyciężył 2:1. Bramki zdobyli: Szymon Fabisiak i Adam Grzechowski, a nasz bramkarz Przemysław Kieliszkowski obronił aż 3 karne!!! Tym samym historyczny awans do kolejnej fazy rozgrywek Pucharu Polski OZPN Konin stał się faktem.
Po zwycięstwie cały zespół i sztab szkoleniowy wspólnie z licznie zgromadzonymi kibicami świętował na płycie boiska. Warto dodać, że mecz obejrzało ok. 250 kibiców z terenu gminy Rzgów, co jest rekordem frekwencji na naszym obiekcie. Kibice swoim dopingiem stworzyli kapitalne widowisko, z pewnością byli 12 zawodnikiem naszego klubu. Teraz nasi zawodnicy czekają na rywala w kolejnej fazie Pucharu Polski, którego poznają jeszcze w sierpniu.