Remis z GKS-em Olszówka w XVIII Kolejce B-Klasy!

• autor: gksrzgow, 2014-06-01 21:21

Remis niczym zwycięstwo!

W meczu XVIII kolejki rozgrywek B- Klasy rozegranym 1 czerwca  na Stadionie Gminnym  w Olszówce drużyna GKS Rzgów zremisowała z GKS-em Olszówka 1:1 !

Mecz z liderem B-Klasy zapowiadał się bardzo ciekawie. Zawodnicy ze Rzgowa głodni sukcesu podeszli do spotkania z podwójną motywacją. Już od początku spotkania piłkarze GKS-u Rzgów niespodziewanie zaczęli dominować na trudnym terenie rywala. Kilka szybkich akcji stworzyło poważne zagrożenie pod bramką rywali z Olszówki. Lider rozgrywek nie pozostawał dłużny, strzelając w poprzeczkę z rzutu wolnego. Drużyna ze Rzgowa grała mądrze i konsekwentnie budowała swoje akcje ofensywne. Defensywa także spełniała swoje role bez zarzutu. Pierwsza połowa pełna walki zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej części podrażnieni rywale rzucili się do ataku, jednak dobrze spisujący się między słupkami Tomasz Świerczewski zawsze był na posterunku. W międzyczasie mecz bardzo zaostrzył się, kilka brzydkich fauli spowodowali zawodnicy z Olszówki. Waleczność i determinacja zawodników ze Rzgowa została w końcu nagrodzona kiedy to w na prowadzenie nasz zespół potężnym strzałem bramkarza rywali pokonał nasz najlepszy strzelec – Jakub Dopierała. Bramka podziałała na nasz zespół jeszcze bardziej motywująco, licznie zgromadzeni kibice na Stadionie w Olszówce wprawieni zostali w osłupienie. W końcu to nasza drużyna była stroną przeważającą w tym meczu. Później znakomite sytuacje „sam na sam” niestety nie zostały wykorzystane przez Jakuba Dopierałę. Piłkarze Olszówki siali zagrożenie podczas stałych fragmentów gry, jednak nasza defensywa grała tego dnia niemalże idealnie, aż do 87 minuty, kiedy to po jednej z szybkich kontr, nieupilnowany zawodnik Olszówki z bliskiej odległości doprowadził do remisu. Do końca spotkania wynik meczu się nie zmienił. Remis na terenie lidera B-Klasy jest dla nas ogromnym sukcesem, jednak pozostaje trochę niedosyt, że mogliśmy wywieść z Olszówki nawet 3pkt. Wszyscy zgodnie uznali, że był to najlepszy mecz w wykonaniu zawodników ze Rzgowa od czasów powstania klubu. Miejmy nadzieję, że będzie do dobry prognostyk przed ostatnim meczem sezonu 15 czerwca w Adamowie oraz następnym sezonem B-Klasy 2014/15, który rusza już od września.

GKS Olszówka - GKS Rzgów 1:1 (0:0)

Bramka dla GKS-u: Jakub Dopierała (1)

Drużyna GKS Rzgów wystąpiła w składzie: T. Świerczewski, D. Janicki, Ł. Wojciechowski, Ł. Sobczak, M. Szambelan, Sz. Fabisiak, W. Dryjer, K. Wrzaskowski, M. Woźniak, M. Adamski, J. Dopierała, N. Szambelan, M. Mrówczyński, K. Szambelan. Trener: P. Kopczyński.